WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA WARMIŃSKO - MAZURSKIEJ IZBY RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA WARMIŃSKO - MAZURSKIEJ IZBY RZEMIOSŁA I...

Kierunki rozwoju Lidzbarka Warmińskiego

LIDZBARK WARMIŃSKI
Recepta na rozwój Lidzbarka Warmińskiego? Spójna wizja, wspomagana unijnymi pieniędzmi.

Są w Lidzbarku Warmińskim miejsca, gdzie już widać duże zmiany. Są i takie, gdzie wszystko zmieni się za chwilę. Miasto ma koncepcję trzech kierunków rozwoju – turystycznego, sportowego i uzdrowiskowego. Spacer warto zacząć od bulwaru nad Łyną. Tam planowany jest mały amfiteatr. Lada chwila będzie można korzystać z nowej muszli koncertowej, dającej możliwość organizowania koncertów na świeżym powietrzu.

Kuracjusze i mieszkańcy z pewnością wybiorą się również na spacer nad drugą z lidzbarskich rzek – Symsarnę, gdzie powstaje Leśny Park Uzdrowiskowy. Nie mniej ważne są inwestycje sportowe. Mają uzupełnić m. in. już istniejącą sieć siłowni na świeżym powietrzu. W mieście ma także powstać wielofunkcyjne boisko.

Poza rozbudową infrastruktury sportowej przy lidzbarskich szkołach, miasto inwestuje w remonty samych placówek. Np. w zespole budynków szkolnych przy ulicy Polnej, termomodernizacja pochłonęła 7 milionów złotych. Ponad połowa to unijne pieniądze. Będą też kolektory słoneczne i energooszczędne oświetlenie. Koniec prac planowany jest przed pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego.

Dzięki środkom na rewitalizację również dorośli lidzbarczanie będą mieli możliwość aktywizacji zawodowej. Ośrodek Aktywizacji Zawodowej, który tu powstanie, da możliwość dostosowania się do rynku pracy. Ma też związek z utworzeniem uzdrowiska w Lidzbarku Warmińskim.

Nie do poznania zmieni się sucha fosa. Powstanie tu zaciszny zakątek, w którym można będzie przyjemne spędzić czas. Tuż obok jedna z flagowych inwestycji w mieście – przebudowa miejskiego amfiteatru.

Niebawem do użytku zostaną oddane również 2 bloki lidzbarskiego TBS, w planach jest budowa jeszcze jednego, wyremontowanych zostało 11 należących do miasta ulic. Wymaga to od władz miasta nie tylko ogromnej konsekwencji w pozyskiwaniu środków unijnych, ale również spójnej koncepcji urbanistycznej dostosowanej do potrzeb mającego tu powstać uzdrowiska.