Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA WARMIŃSKO - MAZURSKIEJ IZBY RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA WARMIŃSKO - MAZURSKIEJ IZBY RZEMIOSŁA I...

Rzemiosło dla Ukrainy

IZBA RZEMIOSŁA
Połączyli siły, by wspólnie pomóc naszym sąsiadom. Za nami wydarzenie „Rzemiosło dla Ukrainy”, które odbyło się w Szczytnie.

Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości pomaga Ukrainie. Najnowszą inicjatywą mającą na celu wsparcie naszych wschodnich sąsiadów był  koncert „Rzemiosło dla Ukrainy”. „W porozumieniu z Cechem Rzemiosł Różnych w Szczytnie wyszła taka inicjatywa i propozycja, a oczywiście rzemiosło, my rzemieślnicy jesteśmy jak najbardziej otwarci na wszelkiego rodzaju wydarzenia. A tym bardziej, jeżeli możemy cegiełkę swoją dołożyć dla naszych sąsiadów z Ukrainy” – mówi Adam Przybysz, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie.

Wydarzenie zorganizowano na plaży miejskiej w Szczytnie. „Musimy pomagać. Jesteśmy zobowiązani do tej pomocy, a Szczytno przez cały czas. Nigdy nie było tego spadku pomocy” – podkreśla burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.

Podczas wydarzenia na scenie prezentowali się twórcy z Polski i Ukrainy, był też szereg atrakcji dla najmłodszych oraz stoiska przygotowane przez rzemieślników.

W organizację wydarzenia zaangażował się także Bank Spółdzielczy w Szczytnie, który cały czas zachęca do wspierania Ukrainy poprzez przelewy środków na specjalny numer konta:

84 8838 0005 3001 0010 0500 0003.

„Polecamy stronę szczytnodlaukrainy.pl, tam można dokonywać wpłat na lokalne stowarzyszenie, środków elektronicznych. Te stowarzyszenie wykorzystuje je do pomocy naszym sąsiadom” – mówi Tomasz Błaszczak, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Częścią wydarzenia była również zbiórka do puszek Caritas oraz zbiórka artykułów rzeczowych.